4 priedai, kurie yra būtini stogo dangos darbams

Stogo dengimas – atsakingas darbas, kuris kartu yra vienas iš pagrindinių namo renovacijos ar statybos žingsnių.

Tam, kad įrengti tinkamą ir kokybišką stogą, vien pačios dangos išsirinkti nepakanka. Būtina užtikrinti, jog įsigyjate tinkamos gamybos priedus stogo dangai. Pastarieji, tokie kaip difuzinės plėvelės, savo rolę atlieka padedant tvirtinti skirtingas stogo konstrukcines dalis bei žinoma, pačią nuklotą dangą.

Vis dėl to renkantis šiuos priedus, taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į keletą tam tikrų dalykų. Šiame straipsnyje – būtent apie tai, 4 priedus be kurių stogo darbai yra praktiškai neįmanomi.

Sandarinimo elementai

Sandarumas yra svarbus atliekant bet kuriuos namų statybos darbus, na o tai yra ypač aktualu ir įrengiant stogą bei klojant dangą. Sandarinimo medžiagų tikslas yra apsaugoti stogo konstrukcines dalis nuo įvairios iš atmosferos ateinančios drėgmės.

Apie kritulių poveikį įvairioms namo dalis ko gero daug pasakoti nereikia, kadangi ir taip aišku, jog prastai užsandarintos namo vietos ne tik tarnaus trumpiau, tačiau ir kartu gali atsieiti pakankamai brangiais remonto darbais.

Taigi, būtinai įsigykite tokius dalykus kaip hermetikus, tinkamos kokybės statybinius klijus ar putas, kurios padės apsaugoti jūsų namus.

Lietaus surinkimo sistema

Kitas su drėgme susijęs dalykas – tai lietaus nuvedimo sistemos. Vėlgi, tokios sistemos yra įprastas dalykas įrengiant bet kokio tipo stogą gyvenamuose namuose ar kitos paskirties patalpose.

Tačiau, privalome pabrėžti tai, jog turėti kokybišką tokią sistemą yra itin svarbu. Lyjant lietui, tokia sistema surenka ant stogo susikaupusius kritulius ir juos sėkmingai nukreipia, taip, kad drėgmė čia nesikauptų.

Oras mūsų šalyje dažnai būna negailestingas, todėl kokybiškas vamzdynas kuris nukreips kritulius nuo stogo yra būtinas.

Saugumo sistemos

Kaip žinia stogas, kaip kitos namo dalykas laikas nuo laiko reikalauja tam tikros priežiūros. Ar tai bus remontas, tų pačių lietaus vamzdžių keitimas ar viso labo tik geras jos ar pačios dangos pravalymas, saugumo sistemos čia tikrai bus svarbios.

Lipti ant stogo nuo ant žemės pastatomų kopėčių – pakankamai pavojingas dalykas, juk niekada nežinai kas gali ne taip ir nutikti, o mums teks susižaloti. Stogo kopėčios yra puikūs saugiau ir patikimai lipti ant stogo kur kas sumažinant riziką, jog kažkas atsitiks.

Vėlgi, sau gėdos nepasidarysite ją įsirengę.

Kaminai

Suprantama, jog kaminas – tai būdas išmesti įvairius suodžius ir kitus dūminius produktus iš namų sistemos į lauką. Kuomet šildome židinį šaltą žiemos vakarą, tinkama kamino sistema padės išmesti sudegusį kurą į lauką.

Senesnės statybos namuose į kaminus buvo kreipiama labai mažai dėmesio, todėl neretai žmonės save nuodydavo tiesiog bandydami pasišildyti, gamindamiesi maistą ir t.t. Na, o pačios sistemos taip pat pasižymėdavo žema kokybe.

Būtina atkreipkite dėmesį į savo stogo tipą, pasirinktą dangą ir pagal įsirenkite kaminą.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme pagrindinius stogo priedus. Nors stogo dangą ir jos kokybė yra labai svarbi, ne priedų mes niekam neužtikrinsime normalaus namo įrengimo.

Parengta pagal manostogas.lt medžiagą.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos