Gipskartonio plokštės ir medžio plaušo plokštės

Ilgą laiką tvirtumo sumetimais karkasinių namų vidaus apdai­lai buvo naudojamos medienos drožlių plokštės nes kitokių pasirinkimų nebūdavo ir būdavo deficitas, todėl namų vidaus apdailai naudodavo išskirtinai tik keletą medžiagų.Tačiau dabartiniais laikais dažniau naudojamos gipso plau­šų ir gipskartonio plokštės. Jos pasižymi tinkamu tapetuoti pa­viršiumi bei nuglaistyti paviršiai būna tinkami dažymui ar kitam dekoratyviniam paviršiui. Be to, jų savybė kaupti iš oro drėgmę ir ją vėl paskleisti į sausą patalpos orą padeda sukurti malonų gyvenamųjų patalpų klimatą Negana to, dėl gipse esančio kristalizacinio vandens jos padidina priešgais­rinę saugą. Kilus gaisrui, kristalizacinis vanduo išsilaisvina ir garuodamas mažina šiluminę liepsnos energiją.

                Vidaus darbams gali būti tinka­mos visos keturios gipskartonio plokščių rūšys, kurių sandara turi du bendrus bruožus: masyvų gipso pagrindą ir su juo tvirtai susietus dengiamuosius kartono sluoksnius. Atsižvelgdami į nau­dojimo tikslus, gipskartonio montavimas susideda iš keletos etapų, paruošiamųjų ir montuojamųjų.

                Gipso plaušų plokštės pasižymi ypatingu tvirtumu ir naudoja­mos daugiausia ten, kur namo vidaus sluoksniui svarbu ne tik apdaila, bet ir atsparumas. Pluoštiniam armavimui dažniausiai naudojamos ne­keliančios biologinio pavojaus medžiagos, pavyzdžiui, po­pieriaus ir celiuliozės plaušai. Jie, sumaišyti su gipsu, suteikia   šiam papildomo tvirtumo. To­kių plokščių negalima tik įrėžus   perlaužti, todėl jos pjaustomos įrėžus statybiniu peilių, o po to perlaužiant.   Atidžiai išmatuoti rankiniu ir pjaunant diskiniu pjūklu su specialiais dantukais. Kai kurios gipso plaušų plokštės turi specialiai sufor­muotą kraštą, o jų sudūrimų vie­tos prieš prisukant sujungiamos siūlių klijais. Sandūros tarp pačių supjaustytų plokščių dalių turi būti išlygintos ir užglaistytos. Prie medinio karkaso plokš­tės tvirtinamos medsraigčiais arba pritvirtinamos specialiai tam skirtomis 35 mm ilgio ka­bėmis, jei tvirtinate medsraigčiais būtina medsraigčių galvutes įleisti į plokštę, kad netrukdytų montuojant laminuotas grindis ar parketlentes. Tam reikia ir specialaus butano  dujomis   užtaisyto prietaiso. Kadangi plokštės turi būti tam tikro stiprumo, reikia bū­tinai naudoti nurodyto storio plokštes. Medžio plaušo plokštės gaminamos iš įvairių antrarūšių medienos atraižų jas suklijuojant ir suformuojant gamykloj, o po to transportuojant į statybinių medžiagų parduotuves. Medžio drožlių plokštės turėtu būtį laikomos sausai esančiame sandėlyje.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos