Ką daryti jog Jūsų šuo būtų sveikas?

Įsigyjant šunį verta pasiklausinėti ir susirati geriausią vietinį veterinarą, iš anksto pas jį užsiregistruoti. Verta iš anksto įsirašyti į klientų sąrašus, jei kartais šuo pasijustų blogai, jam reikėtų daugiau skiepų ar reikėtų sterilizuoti. Kad šuo būtų sveikas, svarbu pirmaisiais gyvenimo metais sparčiai augančiam šuniukui su maistu duoti pakankamai statybinės medžiagos- baltymų. Todėl jo racione būtinai turi būti mėsos, geriausiai- žalios, pieno produktų ir kiaušinių. Mėsa neturėtų būti per riebi, pradžiai geriausia tinka žalia jautiena. Suaugusiam šuniui per dieną iš viso reikėtų duoti mėsos, atitinkančios 2-3 proc. jo kūno masės.

Daržovės ir pieno produktai šuns mityboje

Daržovės augančio šuniuko mitybą praturtina vitaminais. Papildykite mažojo augančio racioną morkomis, kopūstais, moliūgais, burokėliais ir kitomis daržovėmis. Vertingiausias ir svarbiausias pieno produktas- kalciu praturtinta varškė, rekomenduojama duoti bent vieną kartą per savaitę. Kalcis reikalingas augančio šuniuko kaulams ir dantims, raumenų ir nervų sistemos vystymuisi. Taip pat naudingas kefyras ar rūgpienis- padės šuniuko virškinimo sistemai. Pieno šuniukams rekomenduojama išvys neduoti.

Šunų konservai

Konservai šunims – puikus maistas jūsų augintiniams. Mėsos gabaliukai konservuose yra gaminami iš geriausių ingredientų, patiekiami skaniame padaže, todėl ypač mėgstami šunų. Šunų konservai- platus pasirinkimas. Gamintojai: Cangan, Barking Heads, Hubertus golf, OrganicVet, Royal canin, Specific ir kiti. Mėsa turėtų sudaryti apie 40-50 proc. šuns raciono. Nepaisant to, kad šunys labai mieli ir gražūs, jie vis dėlto yra plėšrūnai. Aukštos kokybės konservai šunims- puikus šviežios mėsos pakaitalas. Kad šuo būtų tinkamai maitinamas, būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių: amžių, gyvenimo būdą, sveikatos būklę ir t.t. Didelio skirtumo ką duodate savo šuniui, sausą maistą ar konservus, nėra. Kiekviena maisto rūšis turi savo privalumas ir trūkumus. Pavyzdžiui, jei ketinate vykti į ilgą kelionę, geriau tiks konservuotas maistas- jis nekelia dujų kaupimosi, troškulio. Be to konservus patogu naudoti šunų parodose ar sauso maisto pagardinimui.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos