Ką reikia žinoti planuojant A+ klasės namo statybas?

Kaip ir šaldytuvas ar oro kondicionavimo įtaisas, taip pat pastatai gali būti klasifikuojami pagal energijos klasifikaciją. Aukščiausias įvertinimas yra A +, o žemiausias – G. Pastato įvertinimas pagrįstas kompleksiniu skaičiavimu, o gautą rezultatą patvirtins licencijuotas ekspertas. Šis procesas vadinamas pastato energijos skaičiavimu ir yra parengtas mūsų įmonės konkurso paraiškų metu. Šiais laikais vidutinis Vengrijos pastatas priskiriamas „F“ kategorijai. Jei pastato energinis naudingumas yra lygus arba jis lieka žemesnis nei 55%, tai yra A + energinės klasės pastatas. Standartas vertina „C“ pastato statybą.

Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, susijusių su šia idėja, yra toks: „Kokią šiltinimą turėčiau naudoti, kad būtų pakankamai stora, kad turėčiau A + namus?“ Atsakymas gana sudėtingas; pastato energinę vertę lemia keli veiksniai. Tai priklauso ne tik nuo fizinių pastato savybių (sienos, langai, izoliacija), bet ir nuo šildymo sistemos bei nuo to, kaip gaminame karštą buitinį vandenį. Be to, kai kurie lemiami parametrai yra pastato paviršiaus plotas ir tūrio santykis (išorinio paviršiaus / vidinio tūrio santykis). Naudojant „IsoShell“ sistemą, net esant 30 cm sienelių storiui, galime pasiekti A + energiją vertinantį pastatą.

Faktą, ar pastatas yra pasyvus, ar ne, lemia standartizuota pastatų įvertinimo sistema, kurią sukūrė Darmštato Pasyvių namų institutas (Passivhaus Institut). Pagrindinis pasyvaus namo parametras yra tas, kad jam nereikia įprastos šildymo sistemos; jį galima pašildyti tik dalimi vidutinės šiais laikais suvartojamos šilumos energijos. Be kurso, be viso to, turi būti šildomi ir pasyvūs namai. Šildymui reikalingą energiją gali padengti atsinaujinantys energijos šaltiniai, pavyzdžiui, šilumos siurblys oras – vanduo.

Be to, naudodamiesi saulės energija, didelio efektyvumo izoliacija ir trigubais langais, šilumos atgavimo ventiliacija, pasyviame name galime pasiekti net 15 kWh kvadratiniam metrui per metus tenkančią šilumos energijos poreikį.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos