Kada reikia dėtis dantų protezus?

Dantų protezus reikia dėtis, kai sunku atsikąsti ar sukramtyti maistą, nes maistas stringa prarastų dantų ertmėse, nekokybiškai sukramtytas maistas gali sukelti virškinimo sutrikimus. Žmogus vengia šypsotis, nejaukiai jaučiasi bendraudamas su aplinkiniais. Dantų protezavimas Klaipėdoje atliekamas vienos moderniausių burnos bei dantų diagnostikos ir protezų gaminimo technologijomis. Pažangiomis šiuolaikinėmis technologijomis galima atkurti ne tik žmogaus dantų funkciją kramtyti maistą, bet ir natūraliai atrodančią šypseną.

Odontologijos paslaugos

Pirmiausia aptariama bendra burnos būklė, sugydomi pažeisti dantys, pašalinamos protezavimui netinkamos šaknys ar dantys, sugydomi kanalai, atliekamas dantų balinimas, dantų protezavimas ir kt. Protezai gaminami individualiai kiekvienam pacientui, dantys atrodo kaip tikri, atlieka tikrų dantų funkcijas. Pagal situaciją, gydytojas parenka tinkamą protezavimo planą. Gali būti protezuojama įklotais, užklotais, tiltais, protezais ant imlantų, išimamais protezais.

Lanko atraminiai protezai

Šie tiltiniai protezai gaminami, jei burnos ertmėje trūksta kelių dantų. Jie turi metalinį ploną karkasą, kuris burnoje beveik nejaučiamas ir prie jo greitai priprantama.

Išimami dantų protezai

Išimami dantų protezai gaminami kai netenkama visų arba daugelio dantų, apatiniame arba viršutiniame žandikaulyje. Jie padeda susigrąžinti dantų atliekamą funkciją: kramtyti, kalbėti, šypsotis. Pilni protezai rekomenduojami suaugusiems asmenims, ypatingai tais atvejais, kai neįmanoma protezų užfiksuoti ant dantų implantų ar pačių dantų.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti dantų protezai gali būti: plastmasiniai, metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio keramikos ir lieti metaliniai vainikėliai. Plastmasiniai vainikėliai nėra ilgaamžiški ir pakankamai patvarūs kramtymo jėgai. Tai laikini vainikėliai dedami, kol protezuojamam dančiui pagaminamas nuolatinis vainikėlis. Metalo keramikos vainikėliai pagaminti iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu paciento dantų spalvą. Tokie protezai nepraleidžia šviesos, gražiai atrodo ir yra pigesni nei bemetaliai. Bemetalės keramikos vainikėliai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Bemetaliai protezai puikiai tinka priekiniams dantų defektams panaikinti. Cirkonio keramikos vainikėliai- tai itin estetiški ir labai tvirti protezai. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas, kuris ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos