Kaimo turizmo sodybos nuomos kaina: kaip ji įvertinama?

Dabar kaimo turizmas daugeliui lietuviu yra puiki išeitis sumažinti atostogų išlaidas. Sodybų šeimininkai neima milžiniškų nuomos mokesčių, kokie pasitaiko Palangos kurorte. Vasaros metu sodybų poreikis išauga, todėl jeigu ketinate atostogas praleisti tokioje vietoje, siūloma jokiu būdu nedelsti ir rezervuoti vietą pasirinktai dienai. Tiesa, kaimo turizmo sodybos kartais svečius priima ištisus metus, tačiau norintiems pailsėti rudenį ar žiemos metu, teks skirti šiek tiek laiko paieškai. Mat, ne visos sodybos dirba šaltuoju metų laikotarpiu. Tad, jeigu norite sutaupyti, tuomet sodybą nuomotis turėtumėte atsižvelgę visus niuansus. Kokie tie niuansai – apibendriname žemiau pateiktame trumpame gide.

Kaimo turizmo sodybas siūloma rinktis pagal pageidavimus. Jeigu galvojate, kad kiekvienoje sodyboje rasite viską ko reikia, tai jūs labai klystate. Pačios populiariausios sodybos sulaukia daug dėmesio, nes jos gali pasiūlyti praktiškai viską, kas reikalinga geroms atostogoms. Tai reiškia, kad rinkdamiesi sodybas, būtinai atsižvelkite ar jos galės jums pasiūlyti viską ko panorėsite. Jeigu kažkurioje sodyboje nėra vandens pramogų, tai dar nereiškia, kad jų nebus ir kitose vietose. Kuo daugiau poreikių patenkina sodyba, tuo jos nuomos kaina didesnė. Žinoma, taip pat daug kas priklauso ir nuo nuomos tipo.

Sodybos pasižymi įvairiausiais skirtumais, todėl reikia žinoti, kad vienose vietose siūloma apsigyventi dideliam žmonių būriui, kitose vietose  – siūlomas poilsis šeimoms, dar kitose – priimami ir pavieniai asmenys. Kuo erdvesnius apartamentus nuomositės, tuo didesnę kainą teks mokėti. Kiekviena sodyba nuomos kainą nustato pagal individualius kriterijus, tačiau didžioji dalis sodybų visada iš anksto pateikia kainas, jog klientai žinotų į ką reikėtų orientuotis.

Kalbant apie sodybose esančias pramogas, labiausiai reikia išskirti kaimo turizmo sodybų kategorijas. Vienos sodybos nėra skirtos poilsiui – jos skirtos šventėms. Dėl šios priežasties, reikėtų atidžiau skaityti nuomos sąlygas ir pateiktus privalumus. Šventėms skirtos sodybos nesiūlo kažkokias pramogas – jos siūlo vietą renginiams ir galbūt – nakvynei. Renkantis sodybą atostogoms, tiesiog reikėtų pasižiūrėti ar jose bus ką veikti t.y. ar yra daug pramogų ar ne. Kuo jų daugiau – tuo didesnė nuomos kaina.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos