Kaip elgtis jeigu papuolėte į avariją su išnuomotu automobiliu?

Pasinaudojus trumpalaikės ar ilgalaikės automobilių nuomos paslaugomis, ne visada viskas vyksta sklandžiai. Patekus į eismo įvyki reikia žinoti kaip elgtis ir ko nereikėtų daryti. Nors tai gali atrodyti natūralu, prieš pradėdami ką nors daryti, įsitikinkite, kad visi transporto priemonėje esantys žmonės yra sveiki. Patikrinkite aplinką ir visus kitus automobilius.

Kaip ir kiekvienos autoavarijos atveju, jei įmanoma, saugiai patraukite automobilį nuo kelio. Jei avarija yra rimtesnė, nedelsdami skambinkite 112, jei kas nors nukentėjo. O jei yra sprogimo pavojus, pasitraukite kuo toliau.

Svarbiausi duomenys ir dokumentai

Kai tik nustatysite, kad įvykio vieta yra saugi, keiskite kontaktinę ir draudimo informaciją su visomis kitomis susijusiomis šalimis. Keitimosi informacija turėtų apimti:

  1. Vardas.
  2. Adresas.
  3. Telefono numeris ir el. pašto adresas.
  4. Draudimo bendrovė ir poliso numeris.

Kiekvienos transporto priemonės vairuotojo pažymėjimo numeris, transporto priemonės registracijos numeris ir valstybinis numeris.

Kieno kaltė?

Jei dalyvauja teisėsauga, būkite pasirengę parodyti jiems savo vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos kortelę, finansinės atsakomybės įrodymus ir dabartinį adresą.

Bendraudami su kitomis avarijoje dalyvaujančiomis šalimis, nesakykite kitiems vairuotojams ar policijai, kad avarija įvyko dėl jūsų kaltės (net jei manote, kad taip buvo).

Būkite mandagus, tačiau venkite teiginių, tokių kaip „atsiprašau“ arba „Aš turėjau skirti daugiau dėmesio“, nes vėliau tai gali būti panaudota prieš jus. Verčiau naudokite tokias frazes kaip „Ar viskas gerai?“ parodyti empatiją nepripažįstant kaltės.

Išsami informacija apie avarija

Skirkite laiko surinkti išsamią informaciją apie avariją. Parašykite užrašus (naudodami telefono užrašų funkciją) ir padarykite daugybę nuotraukų.

Dokumentuose pateikiama informacija turėtų apimti:

  1. Kiekvieno į avariją patekusio automobilio metai, markė, modelis ir spalva.
  2. Bet kokia kita išsami informacija apie susijusius automobilius.
  3. Tiksli susidūrimo vieta, įskaitant tokias detales kaip gatvių pavadinimai ir eismo juosta, kurioje įvyko avarija.

Eismo įvykio eiga

Susisiekite su savo automobilių nuomos įmone. Nors iki šiol išvardyti veiksmai iš esmės atspindi tuos pačius veiksmus, kuriuos atliktumėte, jei vairuotumėte savo transporto priemonę, automobilių nuomos avarijoms reikia šiek tiek papildomų dokumentų.

Ar reikia skambinti į automobilio nuomos bendrovę?

Kuo skubiau paskambinkite į savo automobilių nuomos įmonę ir praneškite apie avariją. Pirštinių dėžutėje dažnai yra lipdukas su pagalbos numeriu arba pagalbos numeriu, nurodytu jūsų automobilio nuomos sutartyje.

Paklauskite įmonės, kaip elgtis. Paprastai automobilių nuomos įmonė turės užpildyti savo įvykių ataskaitos versiją, kurią paprastai sudaro ta pati informacija, kurią surinkote aukščiau.

Dėl išsinuomoto automobilio avarijos susisiekite su savo draudimo bendrove. Jei remiatės esamu automobilio draudimo polisu, kuris bus jūsų pirminio draudimo šaltinis, informuokite juos apie avariją, kad pareikštumėte ieškinį dėl žalos.

Pretenzija

Žinokite, ką apima jūsų pretenzija, ką gali padengti jūsų draudimo bendrovė ir ką gali padengti automobilių nuomos įmonė.

Jei nuomojamą automobilį rezervavote kreditine kortele, kuri suteikia galimybę išsinuomoti automobilį, avarijos atveju tai taip pat gali padėti sumokėti už išsinuomoto automobilio žalą.

Susidūrimo žala

Jei turite savo draudimo polisą su susidūrimu ir visapusiška apsauga, tai paprastai taikoma ir jūsų nuomojamam automobiliui. Jei jūsų įprasta politika to neapima, galite apsvarstyti galimybę nuomotis automobilių susidūrimo žalą iš savo automobilių nuomos įmonės. Priešingu atveju turėsite sumokėti žalą.

Žala kitiems

Jei jau turite civilinės atsakomybės draudimą, tai paprastai taikoma ir nuomojamiems automobiliams. Jei ne, paprastai galite nusipirkti papildomą atsakomybės apsaugą iš nuomos agentūros, kuri sumokės už padarytą žalą kitų transporto priemonėms ar turtui.

Nepasitikėkite savo kredito kortele

Nors kai kuriose kreditinėse kortelėse siūloma išsinuomoti automobilį, jie paprastai nedraudžia civilinės atsakomybės. Jei dar neturite automobilio draudimo, paprastai verta nusipirkti – kitaip galite patekti į kitų avarijos dalyvių medicinos ir automobilio remonto išlaidas.

Apibendrinant

Šiame straipsnyje aptarėme ką daryti ir kaip elgtis jei patyrėte avariją nuomojamame automobilyje, kokius dokumentus reikia pasirašyti ir ko reikėtų vengti tokioje situacijoje.

Informacija yra parengta vadovaujantis sitandgo.lt medžiaga.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos