Kaip išsirinkti dujinį katilą?

Dujinio katilo pirkimas gali būti didelis iššūkis jei visą gyvenimą pragyvenai bute ir nesi susidūręs su individualiomis šildymo sistemomis. Paprasta kai būsto šildymo klausimai pasibaigia sąskaitos apmokėjimu mėnesio gale. Tačiau šio patogumo kainą supranti kai palygi, kad už savo 50 kv. metrų buto šildymą moki tiek pat kiek kitiems per mėnesį kainuoja didelio namo šildymas.

Spėlioti negalima, būtini tikslūs skaičiai

Jeigu pasistatėte namą ir nusprendėte šildytis dujomis, pirmiausia reikia apskaičiuoti jūsų namo šilumos poreikį kuris yra susijęs su sienų, grindų, stogo apšildinimo sluoksnio storio ir atliktų darbų kokbės. Kiek asmenų gyvens name ir koks bus karšto vandens poreikis nėra taip svarbus, nes dujinis katilas bet kokiu atveju sugebės paruošti tiek karšto vandens kiek reikės. Blogiausiu atveju gali tekti palaukti 10-15 minučių kol vandenį pašildys, todėl rizikinga rinktis 100 litrų arba mažesnį boilerį.

Kaip sutaupyti perkant?

Nuo namo ploto priklauso kokios galio dujinio katilo jums reikės. Skaičiuojama kad 1kw galios užtenka apšildyti 10 kv.m. ploto, todėl tiksliai įsivertinkite koks bus namo naudingas plotas, galbūt nešildysite garažo arba sandėliuko, pagalbinių patalpų. Jeigu katilo pajėgumų neužteks, jis dirbs maksimaliu režimu ypač tomis dienomis kai labai šalta ir bus neekonomiškas. Tuomet geriau įsigyti šiek tiek didesnės galios ir dujinis katilas turės rezervą kai reikės šildyti kambarius ir vandenį tuo pačiu metu. Katilo naudingumo koeficientas parodo kaip efektyviai veikia katilas ir kuo šis rodiklis didesnis, tuo sunaudoja mažiau dujų. Per mėnesį sudeginant 200-400 kubinių metrų dujų skirtumą tikrai pajusite, o žinant, kad katilas tarnaus kelis dešimtmečius, papildomai sumokėti pinigai už naudingiausią kondensacinį katilą garantuotai atsipirks. Jei norite kad dujinis katilas kainuotų pigiau, kartu ir jo įrengimas, pakabinkite katilą tokioje vietoje kur kaminą būtų galima išvesti tiesiai per sieną. Taip sutaupysite nes nereikės pirkti plastikinio kamino, meistras bus mažiau darbo instaliuojant.
Dujiniai katilai yra parduodami atskirai arba komplektuojami kartu su integruotu boileriu, pastarasis variantas bus brangesnis, o realios naudosjums neatneš.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos