Kaip nusipirkti vasarines padangas?

Padangų keitimas nėra pats mėgstamiausias procesas, su kuriuo tenka susidurti vairuotojams. Tačiau jis nepriklauso nuo mūsų noru ir atėjus tam tikram laikui tenka ir vėl pradėti naujų „batų“ automobiliui paieškas. Užduotis būtų lengvesnė, jei rinkoje būtų tik keli gamintojai ir modeliai iš kurių reikėtų pasirinkti, tačiau asortimentas yra toks platus, kad net ir labiausias patyrę vairuotojai ne visada sugeba greitai susiorientuoti. Be to kiekvienas gamintojas po kurio laiko atnaujina savo modelius ir net labai patikusios padangos po kelių metų gali būti tiesiog nebegaminamos ir teks vėl ieškoti kuom jas pakeisti. Be to, kad padangas rekomenduojama keisti joms susidėvėjus irki tam tikro lygio, net ir labai mažai važinėjant nereikėtų pasitikėti produktais, kuriems jau sukako 10 metų nuo pagaminimo datos. Per tokį laiką net ir pažangiausi gumos lydiniai jau nebepasižymi charakteristikomis, būdingomis naujiems gaminiams.

Renkantis padangas vasaros sezonui, svarbu atkreipti dėmesį į kelis faktorius, kuri gali padėti jūsų paieškose ir sutaupys šiek tiek laiko bei pastangų.

– Apsispręskite dėl biudžeto, tai padės nustatyti iš kokios klasės padangų galėsite rinktis. Ribotos lėšos dažniausiai lems kad apie pačias brangiausias ir galimai geriausias padangas galėsite tik pasvajoti. Tačiau dauguma žinomiausių gamintojų, savo asortimente turi tiek aukštesnės tiek ir ekonominių klasių gaminių, kurių gamyboje stengiasi per daug netaupyti kokybės atžvilgiu.

– Automobilio tipas. Suprantama kad didesni automobiliai, kaip visureigiai reikalauja kiek didesnių padangų.
– Nors automobilio markė ar modelis didelės esmės neturi, tačiau vairavimo stilius vaidina ne paskutinį vaidmenį. Tad jei vairuojate BMW M3, tai greičiausiai norėsite įsigyti kiek labiau sportiškesniam važiavimui skirtas padangas nei Toyota Prius vairuotojai. Be to verta atkreipti ir į pačių automobilių gamintojų rekomendacijas.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos