Kaip pasirinkti projektų valdymo sistemą?

Projektų valdymas yra neatsiejama šiuolaikinės valdymo sistemos dalis bet kurioje įmonėje. Daugelis šalies ir užsienio kompanijų naudoja projektų valdymą, norėdami pagerinti produktų ir paslaugų kokybę, sumažintų išlaidas ir padidintų pelną. Kas yra projektų valdymas ir kokie jo pagrindiniai privalumai?

Kas yra projektų valdymas?

Projektų valdymas padeda komandoms organizuoti, sekti ir lengviau atlikti projekto užduotis. Projektas yra užduočių visuma, reikalinga konkrečiam tikslui pasiekti. Tinkama jos valdymo sistema, pavyzdžiui tokia kaip Terra Project darbuotojams gali padėti sutvarkyti visas darbo detales vienoje vietoje, pasidalinti nuomonėmis ir pažanga, taigi – efektyviau bendradarbiauti.

Kaip pasirinkti projektų valdymo sistemą?

Jei komandai kyla sunkumų įgyvendinant projektą, laiku atnaujinant būseną bei atliktus darbus iki nustatyto termino, į pagalbą dažnai yra pasitelkiamos projektų valdymo sistemos. Šią sistemą derėtų išsirinkti kokybišką, žinoma, bet koks įrankis padės, bet skyrus laiko tinkamiausio įrankio paieškai, savo komandai galima bus nuosekliai padėti įgyvendinti tikslus ir sulaukti sėkmės. Be to, reikia apsvarstyti šimtus galimybių ir funkcijų, todėl renkantis sistemą svarbu:

  • Nupiešti išsamesnį iššūkių, su kuriais susiduria komanda, vaizdą, kad būtų galima lengviau apibūdinti savo poreikius;
  • Suprasti, kaip gali padėti projektų valdymo programinė įranga, kad nereiktų gaišti laiko netinkamiems įrankiams;
  • Apibrėžti kriterijus apie kuriuos reikėtų pagalvoti, vertinant įrankius, kad būtų aišku, kokios funkcijos yra svarbiausios komandai.

Projektų valdymo programinė įranga yra visos komandos darbo talpykla, leidžianti viską sutvarkyti vienoje vietoje. Apie ją reikia galvoti, kaip apie kūrybinę sistemą, kurioje visa svarbiausia informacija, reikalinga sėkmingam komandos darbui – projektai ir užduotys, kurias reikia atlikt, paskyrėjai, terminai, prioritetai, bylos – viskas turi savo vietą, todėl nesunku ne tik tvarkyti dokumentus, bet ir esant reikalui lengvai juos rasti.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos