Kaip pasirinkti sandėlio valdymo sistemą?

Sandėlio valdymas neretai yra glaudžiai susijęs su gamybos bei prekybos logistika ir yra vienas iš svarbiausių viso proceso komponentų. Sandėlio valdymo procesai apima daugybę skirtingų sričių, susijusių su žaliavų, medžiagų, detalių tiekimu, kontrole, sandėliavimu, klientų užsakymų komplektavimu ir pan. O kur dar vidinis transportavimas sandėlio viduje, prekių iškrovimas ir pakrovimas.

Galima sakyti, kad sandėlio valdymo procesai apima dvi pagrindines sritis – tai su logistikos ir tiekimo koordinavimu susijusios operacijos; operacijos, susijusios su materialaus srauto judėjimu. Siekiant efektyviai organizuoti sandėlio procesus, būtina pasitelkti novatoriškas skaitmeninimo sistemas, suteikiančias pranašumą prieš konkurentus. Konkurenciniam pranašumui įgyti ir sandėlio procesus valdyti padeda specialiai tam sukurtos sandėlio valdymo sistemos https://www.terraerp.lt/sandelio-valdymas.

Žinant tai, jog šias sistemas naudoja daugybė konkurentų, vien šios sistemos įdiegimas konkurencinio pranašumo dar negarantuoja. Tam, kad tai pasiekti, būtinas aktyvus įmonės vadovų įsitraukimas. Kaip ir diegiant bet kokią kitą sistemą, prieš nusprendžiant, kurią sistemą pasirinkti, taip pat būtina atlikti tam tikrus namų darbus.

Šiuo atveju labai svarbu aiškiai įvardinti savo poreikius ir tai, kokios funkcijos reikalingos jūsų sandėlio efektyvinimui. Paprastai sandėlio valdymo sistemos apima visas sritis nuo sandėlio tipo nustatymo iki sandėlio likučių inventorizacijos. Priklausomai nuo to, ar jūsų sandėlio veikla susijusi su gamyba, ar  su pardavimais, modulių poreikis gali skirtis. Ta pati prekyba taip pat gali būti didmeninė arba mažmeninė. Todėl labai svarbu išsiaiškinti konkrečios sistemos funkcionalumo galimybes.

Taip pat labai svarbu rinktis tiekėją, kuris gali pasiūlyti būtent jūsų įmonės poreikius geriausiai atitinkantį sprendimą. O reikalui esant pasiūlyti ir atitinkamas modifikacijas, papildymus bei atnaujinimus, kitaip sakant – betarpišką bendradarbiavimą ne tik diegiant, bet ir nuolatinę priežiūrą.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos