Kaip pasirinkti tinkmą maistą savo šuniui?

Maistą šuniui būtina pasirinkti atsižvelgiant į augintinio poreikius, atsižvelgiant į maisto kriterijus, jie skirstomi pagal amžių, šuns dydį, jos gyvenimo būdą, taip pat skirstomi į klases ir rūšis.

• Maisto pasirinkimas pagal šuns amžių:
Skirstymas pagal gyvūno amžių yra būtinas dėl to, kad virškinimo sistema kiekviename amžiuje vystosi skirtingai. Kiekvienoje amžiaus grupėje yra skirtinga maisto sudėtis, pavyzdžiui, šuniukų sudėtyje turėtų vyrauti riebalai ir gliukozė, dėl to sudėtis panaši į motinos pieną. Tačiau vyresnio amžiaus augintiniai turėtų būti maitinami daug baltymų, skaidulų ir angliavandenių turinčiu maistu.

Maisto pasirinkimas pagal šuns dydį
Jei jūsų augintinis yra nestandartinio dydžio miniatiūrinis ar milžiniškas, šis pasirinkimo kriterijus yra pats svarbiausias. Renkantis pašarus miniatiūrinėms veislėms, svarbu granulių dydis ir forma. Milžiniškoms veislėms labiausiai reikia maisto, kuriame būtų daug kalcio, silicio ir fosforo. Tai ypač svarbu augimo laikotarpiu, nes ateityje jūsų augintinis turės išlaikyti didelį svorį.

• Maisto pasirinkimas pagal šuns gyvenimo būdą
Aktyviems arb energingiems – tinka aktyviems šunims – medžioklei, sportui, kurie yra energingi visą dieną, jiems reikia papildomų maistinių medžiagų ir energijos šaltinių.
Standartiniams – naminiams gyvūnėliams, kurie gyvena vidutiniškai aktyvų gyvenimo būdą.
Senjorams – daugiausia perkamas vyresniems šunims, taip pat tiems šunims, kurie gyvena sėsliai.

Atsižvelgiant į konkrečius gyvūno poreikius, yra trijų rūšių maistas:
Šunų kasdienis maistas – sveikiems šunims šis maistas puikiai tinka kasdienei mitybai.
Gydomasis maistas – pagamintas specialiai šunims, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų. Maistą skiria veterinaras.

Specializuotas pašaras – skirtas užkirsti kelią naminių gyvūnėlių sveikatos problemoms: nutukimui, turintiems virškinimo problemų, taip pat sterilizuotiems gyvūnams.
Rinkoje taip pat yra pašarų, skirtų konkrečioms veislėms. Šiuose pašaruose atsižvelgiama į specifines veislių savybes.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos