Kaip tinkamai išsirinkti stogo skersinius?

Jeigu planuojate įsigyti stogo bagažinę, tai dar nereiškia, kad pinigus leisti reikės tik jai. Daug kas priklauso nuo jūsų transporto priemonės. Norint sumontuoti stogo bagažinę, turi būti tam specialios konstrukcijos, kurios yra vadinamos skersiniais. Stogo skersiniai yra montuojami tikrai ne ant kiekvienos transporto priemonės ir tuo įsitikinti gali išriedėję į gatvę. Būtent ant stogo skersinių ir yra montuojamos visos stogo bagažinės. Tad, jeigu jūsų automobilis jų neturi, vadinasi juos teks įsigyti atskirai, nes bagažinės kartu su jai įprastai nėra parduodamos. Renkantis stogo skersinius, būtina įvertinti kelis niuansus ir jokiu būdu nereikėtų rinktis pigiausio varianto, nes dažnais atvejais – jis atneša nuostolių.

Stogo skersiniai pardavinėjami tiek elektroninėse parduotuvėse, tiek ir automobilių priežiūros priemonių bei aksesuarų prekyvietėse ar prekybos centruose/parduotuvėse. Tačiau, pirmąjį variantą rinktis būtų geriausia, nes iš anksto gaunate visą reikalingą informaciją apie perkamą gaminį. Stogo skersiniu reikia rinktis taip, kad jie tiktų jūsų markės automobiliui. Jeigu vis dėlto norėsite bagažinę ar skersiniu vėliau montuoti ant kitos transporto priemonės, tuomet tokie skersiniai turės pasižymėti universalumu, o tai vėlgi – pareikalaus papildomų lėšų, nes universalūs skersiniai kainuoja daugiau.

Perkant skersinius stogui, pirmiausia reikia įvertinti visus parametrus – ilgį, plotį, skersinių matmenis, storį, iš ko jie pagaminti ir t.t. Jeigu jie nebus labai tvirti, vadinasi jie nesugebės atlaikyti stogo bagažinės sukuriamo krūvio. Atminkite, kad krūvis trumpiems laikotarpiams padidėja važinėjant nemaloniais ir duobėtais keliais. Tad, perkant stogo skersinius, įsitikinkite, kad jie pagaminti iš kokybiškų medžiagų, nes priešingu atveju, jie tiesiog sulūš kelionės metus, o tuomet problemų bus ir su pačia bagažine.

Taip pat būtina pasidomėti montavimo subtilybėmis. Įprasta, kad dabar daugelis daiktus yra pardavinėjami su surinkimo instrukcijomis. Stogo skersiniams galioja tas pats. Pirkdami juos internetu, paskaitykite ar į komplektaciją yra įtraukta montavimo instrukcija. Jeigu nėra, pasižiūrėkite koks yra modelis ir badykite tą instrukciją atrasti internete. Jeigu ir tokiu atveju nerandate, tuomet geriau venkite tokios skersinio įsigijimo, nes juk nežinosite kaip ji sumontuoti tinkamai.

Kalbant apie montavimą, pravartu žinoti, kad kai kurie stogo skersiniai nėra pardavinėjami su tam tikromis detalėmis. Pavyzdžiui, vieni skersiniai yra skirti tam tikrų markių automobiliams, ant kurių jau yra specialiose detalės. Tačiau, jeigu bandysite tą patį skersinį perkelti ant kažkokio kito automobilio, tam gali prireikti specialių detalių. Jeigu jos neįeina į komplektaciją, jums jas reikės pirkti atskirai, o tai vėlgi – bus papildomos išlaidos.

Labai svarbu žinoti, kad perkant stogo skersinius, dažnai pasitaiko klaidinančių aprašymų ar pasiūlymų. Tam, kad išvengtumėte visų galimų nesklandumų, patariama informacijos prašyti pačių pardavėjų. Jeigu el. parduotuvėje nėra pakankamai informacijos apie stogo skersinius, tuomet teiraukitės pačių pardavėjų – jie galbūt paaiškins viską.

Pabrėžtina, kad kai kurie stogo skersiniai turi yra specialią paskirtį. Pavyzdžiui, vieni yra universalūs ir tinkantys ne tik bagažinių laikymui. Tačiau, yra tokių skersinių, kurie yra skirti tarkime – dviračių laikymui ar baidarių sumontavimui ant bagažinės. Dėl to ir reikia skaityti viską, kas aprašyta specifikacijoje.

Internetu įsigyti stogo skersinius yra lengva, sunkiau yra rasti kokybišką įrangą ir patikimas parduotuves. Žinoma, Lietuvoje jau yra ne viena el. parduotuvė, kuri yra užsitarnavusi klientų pasitikėjimą. Tad, tokiose vietose turėtumėte apsidairyti pirmiausiai, nes tikėtina, kad ten pasirinkimas bus gerokai didesnis nei kitur. Tiesiog nepirkite tokios įrangos bet kur.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos