Kas gali būti gabenama jūriniais konteineriais?

Idėja naudoti tam tikro tipo gabenimo konteinerius nebuvo visiškai nauja. Dėžės, panašios į šiuolaikinius konteinerius, buvo naudojamos kombinuotam geležinkelio ir arklių gabenimui Anglijoje jau 1792 m.
Krovinių apyvarta kasmet didėja, o konteinerių eismas visada yra paklausus. Tarptautinius standartus atitinkančių daugkartinio naudojimo konteinerių naudojimas yra patikimiausias ir universaliausias prekių tiekimo būdas.

Prekių gabenimas konteineriuose jūra yra viena iš jūrų transporto rūšių, kuri šiandien yra paklausiausia. Nesant galimybei pristatyti prekes į sunkiai pasiekiamas vietas, konteineriu pervezimas jūra taip pat laikomas saugiu, patikimu ir pigiausiu pagal krovinio svorį. Kiekvieno tipo konteineriai skirti tam tikrų rūšių kroviniams gabenti. Standartiniuose konteineriuose draudžiama gabenti: šviežią šaldytą mėsą ir žuvį, mėsos ir pieno produktus, šaldytus pusgaminius, chemijos produktus, sprogmenys bei pirotechniką, kuriems reikalingos specialios sąlygos.

Standartiniai konteineriai skirti gabenti: kasdienius daiktus, elektros prietaisus, baldus, sporto įrangą ir pan., tai yra viskas, kas nereikalauja individualių sąlygų. Chemines medžiagas galima gabenti: cisternose – talpyklose, jei jos yra skystos, izoliuoti indai, jei medžiagos yra kitokios fizinės formos.
Šaudmenys, pirotechnika ir sprogmenys gabenami izoliuotuose konteineriuose ypatingai atsargiai. Tokių medžiagų gabenimui reikalingas specialus leidimas. Draudžiama gabenti medžiagas, bet kokiuose induose, kurie gali pažeisti konteinerį, pavyzdžiui, sukelti jo deformaciją (drožlės ar metalo laužas).

Draudžiama gabenti krovinius konteineriuose, kurių masė viršija gamintojo nustatytą standartą. Atskiros pakuotės konteineryje turi būti patikimai pritvirtintos taip, kad gabenimo metu atskiros talpyklos nejudėtų aplink konteinerį ir negalėtų pakenkti laivo įgulai. Prekių pakrovimą į konteinerius turėtų stebėti kvalifikuoti specialistai, kurie vėliau yra atsakingi už atliktus darbus. Po pakrovimo konteineris turi būti užplombuotas ir pažymėtas etiketėmis. Kiekvieno konteinerio viduje turi būti prekių specifikacija, leidžianti greitai pašalinti transportavimo metu nustatytas problemas.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos