Kodėl reikalinga burnos higiena?

Kiekvieno žmogaus burnoje yra milijardai bakterijų. Bakterijos auga dauginasi ir susidaro dantų apnašos. Apnašos gali sukelti ne tik dantenų ligas, jos taip pat gali pakenkti organizmo imuninei sistemai. Vienintelis būdas pašalinti akmenis yra atlikti dantų higieną. Kuo ilgiau nešvarumai lieka ant dantų ir dantenų, tuo didesnė tikimybė susirgti periodonto liga, o tai sukelia dantenų kraujavimą, skausmą ir dantų netekimą ir gali pakenkti visai bendrai savijautai.

Dėl daugelio maisto produktų burnoje esančios bakterijos gamina rūgštis. Akivaizdus apnašų šaltinis yra cukrus. Maistas, kuriame yra krakmolo, taip pat sukelia rūgšties susidarymą. Apnašos dirgina dantenas, todėl jos yra jautrios ir kraujuoja. Taip susidaro tarpai tarp dantų ir dantenų, kur patenka bakterijos ir pūliai. Tai veda prie kaulo sunaikinimo, o toliau ir prie dantų netekimo.

Kam skirta burnos higiena?

• Pirmausia ji užtikrina gražią šypseną ir gaivų kvapą.
• Antra, siekiant išvengti dantenų ligų.
Todėl būtina reguliariai atlikti profesionalius burnos higienos ir profilaktinius patikrinimus pas odontologą.
Jei turite šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į burnos higiena Šiauliuose
• dantenų paraudimas;
• dantenos kraujuoja valant dantų šepetėliu ar siūlu;
• jautrumas karštam ir šaltam maistu ir gėrimams;
• nuolatinis blogas burnos kvapas ar neįprastas burnos skonis;
• skausmingas kramtymas.

Nuo pat vaikystės būtina įprasti valyti dantis naudojant reikiamą kiekį pastos, kontroliuoti valymo procesą ir valytis dantis teisingai. Dantų ir burnos sveikata turi įtakos jūsų gebėjimui kalbėti, šypsotis, valgyti ir rodyti emocijas. Tai taip pat turi įtakos savigarbai.

Burnos sveikata prasideda nuo švarių dantų. Atkreipdami dėmesį į dantenų ir dantų būklę, galite pamatyti užuominas, rodančias tam tikras sveikatos problemas.
Be kasdienio dantų valymo namuose, turėtumėte reguliariai lankytis pas odontologą ir užkirsti kelią ligų atsiradimui.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos