Kriptovaliutų rinkos takai ir klyskeliai: patarimai pradedančiam investuotojui

Kriptovaliutos dar niekada nebuvo tokios populiarios kaip dabar. Dabar net ir nieko bendro su technologijomis neturintiems vartotojams kriptovaliutos tapo savaime suprantamu ir kasdieniniu reiškiniu. Tiesą sakant, vis daugiau elektroninės prekybos vietų, jau galima atsiskaityti ir įvairiomis kriptovaliutomis. Tokie plėtros žingsniai itin reikšmingai prisideda prie pačių kriptovaliutų populiarumo skatinimo. Taigi, vis didesnį populiarumą įgyjančioje kritovaliutų rinkoje jau dalyvauja šimtai milijonų vartotojų iš viso pasaulio.

Įvertinkite ir galimas rizikas

Savaime suprantama, jog šnekant apie investavimą į kriptovaliutas reikėtų nepamiršti akcentuoti ir esamų pakankamai nemažų rizikų. Tiesą sakant, bet kurioje investicinėje veikloje yra susiduriama su didesnėmis ar mažesnėmis rizikomis. Tačiau kriptovaliutų atveju, šios rizikos yra žymiai didesnės. Čia reikėtų suprasti, jog visos kriptovaliutos yra decentralizuotos, o tai reiškia, kad rinkoje nėra jokios centrinės institucijos, kuri galėtų prižiūrėti ir kontroliuoti investuotojų veiklą. Kitaip sakant, kriptovaliutų rinka yra nekontroliuojama ir nusprendus čia investuoti jūs pats turėsite prisiimti atsakomybę už galimus nuostolius.

Tačiau iš kitos pusės, būtent didžiulė investicinė grąža masina investuotojus ateiti į kriptovaliutų rinką. Jau yra ne viena sėkmės istorija, kuomet investuotojams pavyko gauti žymiai didesnę investicinę grąžą nei įprastai. Iš kitos pusės, vieniems investuotojams tas pavyko tik atkaklaus ir sistemingo darbo dėka, o kitiems tiesiog padėjo laimingai susiklosčiusios aplinkybės. Todėl galima pasakyti, kad vienintelės ir tikros sėkmės formulės kirptovaliutų rinkoje nėra, o kiekvienas investuotojas turi rasti savo kelią.

Domėkitės rinkos naujienomis

Žinoma, nusprendus nors dalį savo turimų lėšų skirti investavimui į kriptovaliutas, pirma derėtų kiek plačiau pasidomėti ne tik ta pačia kriptovaliutų rinka, bet ir skirtingomis kriptovaliutomis ar jų kūrėjais. Taip pat nepakenktų paskaityti ir kriptovaliutų vartotojų atsiliepimų, peržiūrėti kriptovaliutų kainų grafikus bei apskritai suprasti, kas turi daugiausiai įtakos kriptovaliutų kainų kitimui.

Savaime suprantama, jog tokios informacijos yra didžiulis kiekis, tačiau kuo didesnį žinių bagažą jūs turėsite, tuo lengviau galėsite priimti teisingus investicinius sprendimus. Kita vertus, taip pat reikėtų suprasti, jog net ir patyrę investuotojai kartais susiduria su nuostoliais. Nuostoliai taip pat yra investavimo proceso dalis, todėl išmokite juos priimti ir kontroliuoti savo praradimus.

Daugiau informacijos apie kriptovaliutas bei kriptovaliutų rinką, galite rasti portale investuotojams InvesticijosIrFinansai.lt šiuo adresu: https://investicijosirfinansai.lt/kriptoekonomika/investavimas-i-kriptovaliutas

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos