Kur kreiptis pagalbos vėžiu sergančių vaikų šeimoms?

Kai vaikas serga vėžiu, kiekvienam šeimos nariui reikia paramos. Tėvai dažnai jaučiasi sukrėsti ir priblokšti atlikę vaiko vėžio diagnozę. Sąžiningi ir ramūs pokalbiai kelia pasitikėjimą, kai kalbate su vaiku ir jo broliais. Svarbu rūpintis savimi šiuo sunkiu metu; tai nėra savanaudiška. Kai įsigilinsite į jėgas, kreipkitės pagalbos į savo vaiko gydymo komandą ir į jūsų šeimos bei bendruomenės žmones.

Kalbėti su vaiku apie vėžį. Kalbėdami su vaiku, pradėkite nuo žinių, kad geriausiai pažįstate savo vaiką. Jūsų vaikas priklauso nuo jūsų, jei turite naudingos, tikslios ir teisingos informacijos. Jūsų vaikas daug sužinos iš jūsų balso tono ir veido išraiškos, todėl būkite ramus kalbėdamasis su vaiku. Daktarų pasiūlymai gali būti naudingi dirbant su sveikatos priežiūros komanda, todėl jūsų vaikas žino, ko tikėtis gydymo metu, puikiai susidoroja su procedūromis ir jaučiasi palaikomas.

Padėti šeimoms susitvarkyti. Pagalba vaikams, vaikų vėžiu išgyvenusiems žmonėms padidėja nuotaikos, nerimo ar potrauminio streso sutrikimo ar fobijų, susijusių su gydymu, rizika. Mokslininkai nagrinėjo, kaip šeimos susidoroja, kai vaikas serga vėžiu, ir kokie veiksniai yra svarbūs, kad vaikas (ir šeima) taptų labiau pažeidžiami arba geriau susidorotų su vėžiu ir jo pasekmėmis. Gydymo metu ir po jo jus ir jūsų vaiką palaikys ne tik palatos gydytojai ir slaugytojai, bet ir: jūsų šeimos gydytojas, vėžio slaugytojų specialistai, socialiniai darbuotojai, žaidimų specialistai, psichologas ar psichoterapeutas.

Ką aš galiu padaryti, kad vaikui būtų geriau? Vaikai ima užuominas iš savo tėvų, todėl ramybė ir viltis gali padėti jūsų vaikui. Parodyk savo meilę. Pagalvokite, kaip jūsų vaikas ir šeima praeityje išgyveno sunkius laikus. Kai kurie vaikai po pokalbio jaučiasi geriau. Kiti mieliau piešia, rašo, žaidžia žaidimus ar klausosi muzikos. Skirkime dėmesį vienas kitiems, padėkime net menkiausiu prisilietimu, vienas kito palaikymu.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos