Kur laikyti savo kriptovaliutą?

Taigi, jau nusipirkote savo kriptovaliutą. Puiku, tačiau iš karto kyla klausimas, kur ją saugoti ir laikyti. Matote, kriptovaliuta skirtingai nei mums įprasti pinigai neturi fizinės išraiškos, todėl paprasto piniginės šioje situacijoje nepadės. Norint saugiai saugoti kriptovaliutą, tam reikės specialios ir šiam tikslui pritaikytos piniginės. Apie jas ir pakalbėkime.

Iš esmės, šiuo metu rinkoje siūlomos 5 tipų kriptovaliutų piniginės – tai specialios laikmenos („hardware“ piniginės), kompiuterinės, mobiliosios, virtualios ir popierinės piniginės. Kiekvienas iš šių tipų pasižymi tam tikromis savybėmis, kurias reikėtų žinoti.

Laikmenos („Hardware“ piniginės)

Speciolios laikmenos, tai principe kriptovaliutos saugojimui pritaikytos USB laikmenos, kurios būna apsaugotos slaptažodžiais ir kitais saugumo mechanizmais. Galima sakyti, kad tai pats saugiausias būdas laikyti savo kriptovaliutos santaupas. Iš kitos pusės reikėtų žinoti, kad šią laikmeną pametus arba jį pavogus, rizikuojate prarasti ir visus joje turėtus pinigus.

Kompiuterinės piniginės

Kompiuterinės piniginės tai kompiuterinės programos, kurios turi būti persisiųstos ir įdiegtos į jūsų kompiuterį. Tai pakankamai saugi kriptopiniginių rūšis, kadangi prie savo lėšų galima prieiti tik iš to kompiuterio, kuriame piniginė įrašyta. Iš kitos pusės, kriptovaliutą saugant savo kompiuteryje, nepamirškite pasirūpinti ir pačio kompiuterio saugumu. Toks kompiuteris tiesiog privalo turėti patikimą antivirusinę programą, kadangi kompiuteriui sugedus, galite prarasti ir jame turėtą piniginę.

Mobiliosios piniginės

Galima sakyti, kad mobiliosios piniginės savo savybėmis labai panašios į kompiuterines pinigines, tik skirtumas tas, kad jos įrašomos į jūsų išmanųjį telefoną. Tokiu būdu, savo nusipirktas kriptovaliutas, galite visuomet nešiotis šalia savęs.

Virtualios piniginės

Norint naudotis virtualiomis kriptovaliutų piniginėmis nereikia atsisiųsti jokių programų, jums pakanka turėti tik interneto ryšį. Iš vienos pusės tai tikriausiai pats patogiausias kriptovaliutų laikymo būdas, tačiau iš kitos pusės, kriptovaliutų istorijoje jau yra pasitaikęs ne vienas atvejis, kuomet kompiuteriniai įsilaužėliai, iš šios paslaugos teikėjų pavogia visus klientų duomenis. Taigi, renkantis virtualią piniginę ypatingą dėmesį skirkite paslaugos teikėjo patikimumui.

Popierinės piniginės

Popierinės piniginės – tai vienas iš paprasčiausių ir pigiausių būdų saugoti kriptovaliutą. Šiuo metu yra ne vienas tinklapis kuriame galite ant popieriaus atsispausdinti savo piniginės adresą. Viskas ką jums reikės vėliau daryti – tai nepamesti to ką atsispausdinote. Didžiausias šio tipo piniginių trūkumas yra tas, kad nors jos puikiai tinka kriptovaliutą saugoti, tačiau labai nepatogios kuomet reikia kriptovaliuta už kažką sumokėti.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos