Pagrindiniai reikalavimai LED žibintams

Renkantis LED žibintus verta žinoti pagrindinius reikalavimus į kuriuos vertėtų atsižvelgti bei žinoti kokią nauda jie suteikia. Šiame straipsnyje aptarsime keletą svarbiausių, tokių kaip sertifikavimas, veikimas ir montavimas.

Sertifikavimas

LED žibintai, kaip ir visi šviesos prietaisai automobilyje, privalo būti tinkamai sertifikuoti. Šie DRL žibintai privalo būti pažymėti žyme RL, kuri reiškia „Running Light“, arba išvertus iš anglų kalbos – važiavimo šviesos. RL žymuo nurodo jog šis žibintas atitinka visus reikalavimus keliamus šio tipo žibintams

Be RL žymens dienos žibintams privalu turėti E sertifikatą. Šį sertifikavimą žymi E raidė su vienu ar dviem skaitmenimis apskritimo viduje. E sertifikatas pažymi jog gaminys saugus naudoti transporto priemonėje ir jo naudojimas nepaveiks netinkamai pačios transporto priemonės, vairuotojo ar keleivių.

Veikimas

LED dienos žibintai privalo būti sumontuoti taip, kad automatiškai įsijungtų užvedus variklį, o įjungus preikinius gabaritinius, artimųjų šviesų, tolimųjų šviesų ar rūko žibintus DRL dienos žibintai privalo užgesti. Vienintelė išimtis – „mirktelėjimas“ šviesomis. Mirktelėjimo metu žibintai gali likti įjungti.

Montavimas

Dienos žibintai privalo būti įmontuoti poroje, ne žemiau nei 250 mm ir ne aukščiau nei 1500 mm nuo kelio paviršiaus, ne toliau nei 400 mm nuo automobilio šono ir ne mažesniu nei 600 mm atstumu vienas nuo kito, matuojant tarp vidinių kraštų. Šis atstumas gali būti sumažintas iki 400 mm jeigu automobilio bendras plotis mažesnis kaip 1300 mm.

Įvykdyti šį punktą gali būti sunkesnė užduotis nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dažnai LED dienos žibintai įrengiami visai ne pagal galiojančius reikalavimus, o kartais dar ir veikia kartu su artimųjų šviesų žibintais. Tai visiškai prieštarauja pačiai DRL dienos žibintų idėjai, juk tokiu būdu ne tiktai netaupoma, bet dar ir papildomai vartojama elektros energija, o taip pat, dėl padidinto šviesos srauto gali būti akinami vairuotojai, ypač tamsiuoju paros metu.

Iš pirmo žvilgsnio užduotis paprasta, juk intervalas ne toks jau mažas – nuo 250 mm iki 1500 mm aukštyje, vadinasi galima pakabinti nors ir po bamperiu! Tačiau dažnam klientui už daugumą faktorių svarbiau geras vaizdas. Tuomet pradedama ieškoti įvairių sprendimų – matuojamos vietos tarp priekinių grotelių, įvairiose nišose ir taip toliau. Ne mažiau svarbu parinkti tinkamos formos žibintą, kad jo forma ir dizainas tinkamai derėtų prie automobilio ir nedarkytų jo išvaizdos.

Taip pat verta paminėti, kad LED žibintai yra skirstomi į skirtingas rūšys pagal paskirtį: LED darbo žibintai, LED bar žibintai, LED švyturėliai, LED žibintų priedai, vidaus ir lauko LED šviestuvai, LED galiniai žibintai.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos