Patarimai, kaip valdyti smulkaus verslo finansus

Smulkaus verslo valdymas gali pasirodyti lengvesnis palyginus su vidutinių ar stambių dydžių įmonėmis, bet iš tikrųjų reikėtų atkreipti dėmesį į pagrindinius aspektus.

Tam yra sukurta ne viena verslo valdymo sistema, kuri padeda užtikrinti finansų valdymo efektyvumą. Štai keli dalykai, kuriuos turėtumėte padaryti kaip smulkaus verslo savininkas, kad išlaikytumėte geriausius savo finansus.

1. Mokėk sau

Jei vadovaujate mažam verslui, gali būti lengva išbandyti ir įdėti viską į kasdienes operacijas. Galų gale, tas papildomas kapitalas gali labai padėti jūsų verslui augti.

Gordono koledžo finansų analizės programos magistras, profesorius ir direktorius Aleksandras Lowry teigė, kad smulkaus verslo savininkai neturėtų pamiršti savo vaidmens įmonėje ir turėtų atitinkamai atlyginti sau. Norite užtikrinti, kad jūsų verslo ir asmeniniai finansai būtų geros būklės.

„Daugelis savininkų, ypač iš pradžių, nepaiso išmokėti atlyginimo sau“, – sakė jis. “Jie mano, kad svarbiau yra pradėti verslą ir mokėti visiems kitiems. Tačiau, jei verslas nesiseka, niekada nebūsi sumokėjęs sau. Atminkite, kad esate verslo dalis ir reikia atlyginti sau tiek, kiek moki kitiems.

2. Investuokite į augimą

Be to, kad mokate sau, svarbu atidėti pinigus ir išnagrinėti augimo galimybes. Tai gali leisti jūsų verslui klestėti ir judėti sveika finansine linkme. „Tobias Financial Advisors“ vyriausiasis finansininkas Edgaras Collado teigė, kad verslo savininkai visada turėtų stebėti savo ateitį.

Smulki įmonė, norinti toliau augti, diegti naujoves ir pritraukti geriausius darbuotojus, turėtų parodyti, kad jie nori investuoti į ateitį. Klientai įvertins padidėjusį aptarnavimo lygį. Darbuotojai įvertins, kad jūs investuojate į įmonę ir jų karjerą. Galų gale sukursite daugiau vertės savo verslui, nei tada, jei visą savo pelną išleistumėte tik asmeniniams reikalams.

3. Nebijokite paskolų

Paskolos gali būti bauginančios. Jos gali sukelti nerimą dėl nesėkmes lydinčių finansinių padarinių. Tačiau be kapitalo, kurį gaunate iš paskolų, antplūdžio, galite susidurti su dideliais iššūkiais bandydami įsigyti įrangą ar išplėsti savo komandą.

Taip pat galite panaudoti pajamas iš paskolos, kad padidintumėte savo pinigų srautus ir taip susidurtumėte su mažiau problemomis, laiku mokant darbuotojams ir tiekėjams.

4. Išsaugokite gerą verslo kreditą

Augant jūsų įmonei, galbūt norėsite įsigyti daugiau komercinio nekilnojamojo turto, įsigyti papildomų draudimo polisų ir imti daugiau paskolų, kad palengvintumėte visus šiuos užsiėmimus.

Turint prastą verslo kredito istoriją, gauti visų šių sandorių ir įsigijimų patvirtinimą gali būti sunkiau. Kad išlaikytumėte gerą kreditą, kuo greičiau sumokėkite visą skolų finansavimą.

Pavyzdžiui, neleiskite, kad jūsų verslo kreditinės kortelės liktų daugiau nei kelias savaites. Taip pat neimkite paskolų su palūkanomis, kurių negalite sau leisti. Ieškokite tik tokio finansavimo, kurį galėsite greitai ir lengvai grąžinti.

5. Turėkite gerą atsiskaitymo strategiją

Kiekvienas verslo savininkas turi klientą, kuris nuolat vėluoja su mokėjimais. Smulkiojo verslo finansų valdymas taip pat reiškia pinigų srautų valdymą, siekiant užtikrinti, kad jūsų verslas kasdien veiktų sklandžiai. Jei stengiatės rinkti iš tam tikrų klientų, gali būti laikas kūrybiškai spręsti, kaip atsiskaitote.

Per didelis grynųjų pinigų kiekis, susietas su neapmokėtomis sąskaitomis faktūromis, gali sukelti pinigų srautų problemas, o tai yra pagrindinė verslo nesėkmės priežastis. Jei turite vėluojančių klientų, ką mes visi darome, užuot siuntę jiems pakartotines sąskaitas faktūras ir skambučius, išbandykite kitokį metodą.

Pakeiskite mokėjimo sąlygas į” 2/10 Net 30 “. Tai reiškia, kad jei klientas sąskaitą apmoka per 10 dienų, jis gauna 2% nuolaidą nuo visos sąskaitos. Jei ne, sąlygos yra tos, kurias reikia sumokėti per 30 dienų.

6. Išskleiskite mokesčių mokėjimus

Jei kyla sunkumų taupant ketvirčio apskaičiuotus mokesčių mokėjimus, vietoj to mokėkite kas mėnesį. Tokiu būdu mokesčių mokėjimus galite traktuoti kaip ir visas kitas mėnesines veiklos sąnaudas.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme 6 pagrindinius aspektus, kuriuos turėtų atlikti kiekvienas smulkaus verslo atstovas tam, kad jo įmonės finansai būtų sutvarkyti ir neštų pelną, o ne nuostolį.

Daugiau informacijos apie verslo valdymą bei finansus galite sužinoti contourenterprise.lt

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos