Vis dažniau studentų pasirenkamas darbas užsienyje – sužinokite, kurie darbai populiariausi

Laikinus darbus dirbti vis dažniau į užsienį keliauja ir studentai. Patraukliausias variantas dar besimokantiems jaunuoliams – darbas vasaros metu. Įprastai tokiais atvejais ypač vertinami darbo pasiūlymai, kurie nereikalauja profesinės patirties ar akademinių žinių, o darbo trukmė apsiriboja vasaros atostogų laikotarpiu. 

Sezoninis darbas užsienyje gali būti labai įvairus – nuo braškių rinkimo iki įvairų valymo darbų, todėl daugelis gali atrasti sau tinkamą sritį, kurioje gebės atskleisti savo privalumus. Straipsnyje su Jumis pasidalinsime darbų pasiūlymais, kuriuos dažnai pasirenka studentai, siekiantys pasinaudoti darbo užsienyje privalumais.

1.     Valymo darbai

Vienas dažniausiai pasirenkamų jaunų žmonių darbų užsienyje – patalpų valymas. Toks darbas užsienyje nereikalauja ypatingų žinių ir dažnai, norint pretenduoti į šias pareigas nereikia puikaus užsienio kalbos mokėjimo – užtenka turėti bent anglų kalbos pagrindus. Patalpų tvarkymo darbams įprastai priskiriamas virtuvės, dušų, tualetų valymas, kambarių siurbimas, įvairių paviršių šluostymas ir kiti smulkūs darbai. Darbo užmokestis šiame sektoriuje yra dažniausiai skaičiuojamas per valandą ir priklausomai nuo darbų pobūdžio svyruoja nuo 10 iki 12 EUR.

2.     Darbas žemės ūkyje

Dar vienas populiarus pasirinkimas – sezoninis darbas žemės ūkyje. Vasaros metu galima pastebėti išaugusią papildomų darbuotojų paklausą, kurie galėtų ravėti piktžoles, skintų braškes, šilauoges, žirnius, nuimtų salotų, pomidorų, agurkų derlių, atliktų pakavimo ir kitus pagalbinius darbus ūkyje. Šioje pozicijoje taip pat užtenka anglų kalbos pagrindų – daugiau papildomų reikalavimų  paprastai nebūna, todėl net ir darbinės patirties neturintys jaunuoliai gali sėkmingai kandidatuoti į panašias pozicijas. Toks darbas Danijoje apmokamas  dažniausiai ne už valandą, bet per padarytą kiekį. Per mėnesį galima uždirbti nuo 1300-2000 eurų po mokesčių.

3.     Darbas šiltnamyje

Šiltnamyje darbus rinktis gali ir tie, kurie neturi jokios užsienio kalbos pagrindų – čia dažnai darbai vykdomi su tautiečių komanda, todėl galima patogiai jaustis ta pačia kalba susikalbančių žmonių apsuptyje. Visgi vienas iš reikalavimų šiam darbui – fizinė ištvermė, nes darbas intensyvus, kartais prireikia atlikti ir krovos užduotis. Į tokio darbo pobūdį įeina: daigų priežiūra, pikiavimas, žiedavimas, skabymas, augalų persodinimo darbai, rūšiavimas, pakavimas ir kt. Intensyviu metu, darbui šiltnamyje gali būti ir 6 dienų darbo savaitė – tai leidžia daugiau susitaupyti norintiems per vasarą užsidirbti. Danijoje vidutiniškai užsidirbti šioje srityje galima ~ 11 Eur per valandą.

4.     Darbas fabrikuose

Vasaros metu studentai gali gauti darbą užsienyje fabrikuose. Dažnai tai darbai prie produkcijos linijų, kur reikia stovėti prie įrengimo ir atlikti kokia nors operaciją. Fabrikai gali būti patys įvairiausi nuo maisto pakavimo iki metalo rūšiavimo ir pan. Fabrikuose darbo užmokestis labai priklauso nuo darbo pobūdžio, bet už paprastą, kvalifikacijos nereikalaujantį darbą mokama nuo 10 iki 12 EUR per valandą.

5.     Darbas automobilių plovykloje

Kaip ir visur, Danijoje vasaros sezonu padaugėja trumpalaikių darbų automobilio plovykloje pasiūlymų. Dažnai šis darbas puikiai tinka ir tiems, kurie turi galimybę užsienyje padirbėti ilgiau nei 2 ar 3 mėnesius. Tokie darbai kaip automobilio salono, langų valymas, siurbimas patirties nereikalauja, tačiau norintiems kiek daugiau užsidirbti puikiai praverčia automobilių poliravimo patirtis. Taip pat darbas automobilių plovykloje dažnai reikalauja šnekamosios anglų kalbos žinių, o kaip privalumas pateikiamas B kategorijos vairavimo pažymėjimas. Užsidirbti atliekant plovimo darbus galima ~12 Eur per valandą, turintiems patirties poliravime – ~14 Eur per valandą.

Jei ieškote galimybės prasmingai praleisti savo vasaros atostogas, darbas užsienyje gali būti vienas geriausių sprendimų! Svarbiausia pasirinkti patikimą įdarbinimo agentūrą ir atrasti sau tinkamą darbo pasiūlymą.

Rekomenduojame

Atsitiktinės naujienos